Пілатес! Фітнес для мам або як повернути форму!

Пилатес для мам

У зв'язку із зростаючою модою на спорт і здоров'я, сучасний житель мегаполісу здатний загубитися серед різноманітних видів спортивних секцій. Багато перебігу, запозичені із Заходу, у наш час набувають особливої популярності. Серед інших можна виділити Пілатес, назва якого відповідає прізвища засновника. Спочатку система пілатес була розроблена для реабілітації та відновлення поранених під час Першої Світової Війни. Далі цю систему вправ запозичили балерини і танцівниці.

В наш час пілатес – це модний вид спорту, призначений для схуднення та оздоровлення. Попит на нього обумовлений відсутністю яких-небудь обмежень, оскільки можливість травм тут зведена до мінімуму і для початку тренувань не потрібно ніякої особливої підготовки. «Тіло створюється розумом» – в цій цитаті Йозефа Пілатеса міститься вся суть системи. Вправи пілатесу ґрунтуються на розслаблення і зміцнення м'язів. Основоположні занять пілатесу – це зміцнення центру, тобто спини і преса, і створення сильного м'язового корсета. Велика роль у заняттях відведена концентрації на диханні. Саме правильне дихання в пілатес дозволяє задіяти всі системи організму.

 

Види пілатесу:

  1. Pilates Basic – це базовий курс вправ, спрямований на поліпшення постави і розвиток гнучкості. Цей комплекс вправ не вимагає додаткового устаткування і підходить для новачків. М'якість і плавність рухів дозволяє максимально сконцентруватися на відчутті свого тіла. За допомогою цього курсу можна збільшити гнучкість, виправити поставу, зняти напругу м'язів і позбутися від болю в спині.
  2. Power Pilates – силовий вид пілатесу. Він призначений для людей середнього рівня підготовки і вище. У цьому вигляді пілатесу потрібне використання силового обладнання: бодібар, гантелі, м'ячі та ін. Робота спрямована на опрацювання всіх груп м'язів, особливо найглибших, які не задіяні в повсякденному житті. З допомогою хорошої розтяжки, силовий пілатес дозволяє опрацювати рельєф м'язів, не збільшуючи їх в розмірах. Результати тренувань не змусять себе чекати.
  3. Stretch Pilates – система вправ, спрямована на глибоку розтяжку м'язів. Тут максимально розминаються суглоби і зв'язки. Цей вид пілатесу більш націлений на жіночу аудиторію, оскільки має мінімальну силове навантаження.
  4. Домашній пілатес вважається окремим видом тренувань. Він призначений для людей, які не мають можливості відвідати спортивний зал. Така система тренувань дуже зручна для молодих матусь. При заняттях будинку особливо важлива концентрація і зосередженість на вправах.

Фитнес для мамРозглянувши основні види пілатесу, хотілося б виділити його безпосередні переваги:

  • Темп тренування дозволяє утримувати пульс в межах норми, знімаючи тим самим навантаження з серця.
  • Розвиток гнучкості і глибокої проробки м'язів впливає на поліпшення постави, зміцнення м'язового корсета, зменшує болі в спині.
  • Плавні рухи допомагають впливати на жіночий силует, позбавитися від зайвої ваги.
  • Особлива глибока система дихання здатна підвищити мозкову і фізичну активність.

Хотілося б окремо підкреслити користь пілатесу для жінок:

По-перше – це контроль над своїми емоціями. Завдяки грамотно побудованій тренуванні, глибокому диханні, жінка здатна простежити свій емоційний стан, навчиться контролювати різкі зміни настроїв.
По-друге, необхідно відзначити, що безліч вправ задіють зв'язки і м'язи малого тазу, що корисно не тільки всім жінкам, але і в особливості майбутнім мамам. Плавний темп вправ дає можливість зміцнити вагітній жінці м'язи, які беруть участь у родовій діяльності) задіюються при пологах, без нанесення шкоди маляті.

Яндекс.Метрика