Як не застудитися восени

Осінь – це період, який у всіх асоціюється з золотим листям, останніми сонячними теплими днями, підбадьорливої ранковою прохолодою. Не варто забувати, що осінь – це ще й пора простудних захворювань. У цей сезон рівень захворювання вища у кілька разів, порівняно з зимовим або весняним періодами. Профілактика – це найкращий спосіб запобігти свій організм від застуди, і вдосталь насолодитися осінньою порою. Також це набагато дешевше, ніж лікування. 
Необхідно дотримуватися кількох правил.
Перше правило – розібратися зі своїми хворобами, в тому числі і хронічними. Адже восени підвищується ризик їх загострення. Особливо це стосується людей з хронічним фарингітом, синуситом і т. д. Краще заздалегідь сходити на профілактичний огляд до свого лікаря.
Мити руки - друге правило. Особисту гігієну ще ніхто не відміняв, а, отже, це з основних правил ефективної профілактики. Для запобігання інфекційних захворювань потрібно мити руки якомога частіше, після відвідування людних і громадських місць, і обов'язково перед прийомом їжі. Також варто уникати контакту з людьми з простудними захворюваннями. Основні ознаки людини в пік загострення хвороби – чхання, нежить, кашель з мокротою, підвищена температура.
Не слід захоплюватися дієтами. Людський організм щодня витрачає велику кількість енергії на підтримку своїх потреб, в тому числі і фізіологічних. Запаси енергії не безмежні. А, отже, в організм має надходити потрібну кількість мінералів, вітамінів, білка, необхідних для підтримки життєдіяльності. Дотримання дієт призводить до виснаження організму в осінній період. Кращий спосіб для визначення свого раціону харчування з метою схуднення або набору м'язової маси – це звернутися до дієтолога, який складе правильний режим. 
Заняття спортом не менш важливі. Основний критерій – щоб тренування були виснажливими. Вид занять спортом може абсолютно будь-який. Надмірні фізичні навантаження зводять запаси організму. Восени можна собі зателефонувати зробити ранкову зарядку у парку, пробігтися, або покататися на велосипеді. 
Загартовуватися! Це чи не найулюбленіше заняття, так як це страшно холодно і мокро. Але користь від загартування для організму колосальна. Будь то контрастний душ, обливання водою на вулиці або купання у водоймі, виробляє стійкість організму до низьких температур, підвищується адаптація до умов зовнішнього середовища.
Наступне правило – провітрювання приміщень. Регулярний потік свіжого повітря в квартиру забезпечує організм потрібною кількістю кисню. Кисень в першу чергу необхідний для вироблення енергії і підтримки життєдіяльності клітин. 
Звичайно ж з настанням осінньої пори не варто забувати тепліше одягатися. Пора ховати улюблені маєчки і шортики в шафу, а діставати в'язані светри і теплі джинси, адже переохолодження може призвести до різних наслідків. 
Зі зміною погодних умов відбувається перебудова нашого організму, а, отже, знижується імунна система. У цей період зростає ризик захворіти на застуду. Будь-яка профілактика гострих респіраторних захворювань повинна починатися до початку холодної пори. Виходячи на прогулянку не варто забувати про осінньої прохолоди, і в дорогу з собою краще взяти гарячий латте замість прохолодного лимонаду.

Яндекс.Метрика